اهمیت توسعه‌ مهارت های شناختی درچالش “سرمایه شناختی و طراحی بازی” مورد تأکید قرار گرفت

پیش رویداد استارتاپی “سرمایه شناختی و طراحی بازی ” همزمان با هشتمین کنگره‌ علوم اعصاب پایه و بالینی در تهران برگزارو براهمیت توسعه‌ مهارت های شناختی تأکید شد.

چالش”سرمایه شناختی و طراحی بازی” با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با هدف توسعه‌  ارتباط بین رشته ای و معرفی بازی های شناختی به عنوان یکی از زمینه های کار آفرینی و سرمایه گذاری برگزار شد.

 

در این نشست که دکتر” مجید نیلی احمد آبادی” دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و نیز دکتر”مهدوی” مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی شرکت داشتند، سینا توکلی مدیر شتاب دهنده شناختی COGNOTECH  ضمن معرفی چالش و مراحل آن گفت: ارتقای سطح بازی ها از جنبه های صرفاً تفریحی به پرورش شناختی و حمایت از تیم های خلاق و نوآور ازجمله اهداف این رویداد است.

 

کارشناس ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی افزود:  این چالش شناختی و کارآفرینی درقالب یک همکاری مشترک بین شتاب دهنده شناختی ، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، صندوق نوآوری و شکوفایی، بنیاد ملی بازی های رایانه ای و شناسا ، شکل گرفته است.

 

دکتر”محمود تلخابی” عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و موسسه آموزش عالی علوم شناختی به عنوان اولین سخنران در پنل تخصصی این پیش رویداد ، با تعریف و تشریح مهارت های شناختی در دو گروه تفکر و کارکردهای اجرایی و مولفه های آن ، امکان توسعه‌ مهارت های شناختی را مورد تأکید قرار داد.

 

در این نشست ، دکتر”آناهیتا خرمی بنارکی” پزشک متخصص درحوزه‌ علوم اعصاب شناختی ،  به نقش و دسته بندی بازی ها در توانبخشی شناختی اشاره کرد و شیوه‌ طراحی بازی ها را برای استفاده‌ی بالینی ، عدم پیچیدگی بیش از حد و رعایت سطح بندی بازی در حیطه‌ توانبخشی  حایزاهمیت دانست .

 

در ادامه این رویداد ، دکتر” زهرا وهابی” استادیار بیماری های مغزواعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران نیزبا عنوان “فواید بازی های شناختی ” در سالمندان ، به اهمیت بازی درسنین سالمندی و قواعدی که باید در طراحی بازی برای سالمندان رعایت شوند ، اشاره کرد و مشاور استراتژی نوآوری نیز با تشریح الگوی رشد و توسعه‌ بازی های شناختی در زیست بوم فناوری ایران ، درباره‌ بسترهای امکان توسعه‌ بازی های جدی سخن گفت.

 

دربخشی دیگر از پنل تخصصی، چهار تن ازمتخصصان و دست اندرکاران صنعت بازی های رایانه ای  درباره‌ اهمیت نقش استراتژی شناختی در طراحی یک بازی موفق ، جذابیت های صنعت بازی برای سرمایه گذاران و نکات مهم در تجاری سازی و انتشار بازی های دیجیتال و نیزفعالیت های بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای سخنرانی کردند.

 

شتاب دهنده شناختی  COGNOTECH  درصدد است تا جامعه‌ قدرتمند از استارتاپ های علوم شناختی ، نوآوران، محققان و کارآفرینان ایجاد کند، اکوسیستمی که می تواند به مسائل روز با نگاه علوم شناختی پاسخ دهد و برای آنها محصولی نوآورانه ارائه نماید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    Top